Czy spanie pod dwoma kołdrami jest dobre dla związku?

spanie osobno

Fizyczna bliskość jest niezwykle ważna w związku. Jest ona jednym z fundamentów udanych relacji. Właśnie dlatego wiele osób uważa, że spanie w bardzo bliskiej pozycji (np. przytulając się) jest czymś koniecznym. Jednak są również osoby, które nie lubią zasypiać w takiej pozycji. Lubią bowiem mieć dużo przestrzeni i swobody, podczas zasypiania. Pojawia się więc pytanie – czy spanie pod dwoma kołdrami jest dobre dla związku?

Czy spanie pod dwoma kołdrami jest dobre dla związku?

Jest to jednak pytanie, na które nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z tego, że każdy związek jest inny. Spanie pod dwoma kołdrami może więc być zarówno dobre, jak i niedobre dla związku. Omówmy sobie więc, jakie są warunki, aby spanie pod dwoma kołdrami było dobre dla relacji.

Zastanów się, dlaczego Twój partner ma inne potrzeby.

Zacznijmy od tego, że sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania. Jest niezbędny, abyśmy mieli siłę kolejnego dnia wstać rano do pracy. Właśnie dlatego, jeśli twój partner potrzebuje swobody, podczas spania – nie chce być blisko bądź chce spać pod oddzielną kołdrą – pozwól mu na to. Postaraj się zrozumieć i zaakceptować jego potrzeby. Dobry związek to nieustanne kompromisy. Pamiętaj bowiem, że obie strony muszą czuć się dobrze i zaspokajać swoje potrzeby. No właśnie, co jeśli twoją potrzebą jest bliskość fizyczna pod koniec dnia?

Jak dojść do porozumienia?

Jeśli twój partner chce spać z dala od ciebie, a ty potrzebujesz bliskości – znajdźcie kompromis. Podstawą dobrego związku jest rozmowa, dlatego powinniście porozmawiać o swoich potrzebach i znaleźć takie rozwiązanie, które będzie odpowiadało zarówno tobie, jak i twojemu partnerowi. Możecie dla przykładu ustalić czas w łóżku, który zaspokoi twoją potrzebę bliskości, włączyć sobie ulubiony program telewizyjny bądź ciekawy film i obejrzeć go pod jedną kołdrą, przytulając się i okazując sobie fizyczną bliskość. Kiedy już poczujesz, że twoja potrzeba bliskości z partnerem została zaspokojona, pozwól mu wziąć drugą kołdrę i wygodnie pójść spać. Musisz bowiem zrozumieć, że potrzeby twojego partnera są tak samo ważne jak twoje. Dlatego jeśli jego potrzebą jest swobodne spanie, z drugą kołdrą i na drugim końcu łóżka – postaraj się to uszanować.

Co poprawi Twój związek?

Jak widzisz, nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie ,,Czy spanie pod dwoma kołdrami jest dobre dla związku”. Jednak można z pewnością określić to, co jest dobre dla każdego związku. Jest to szczera rozmowa, otwarte komunikowanie swoich potrzeb, ale również uważne słuchanie potrzeb partnera. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, czy spanie pod dwoma kołdrami jest dobre dla związku. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że odpowiednia komunikacja jest.