Czy można przyciemnić przednie szyby w samochodzie?

czy można przyciemnić przednie szyby w samochodzie?

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że o samochód należy wyjątkowo zadbać. Odnosi się to głównie do utrzymania odpowiedniego porządku, ale także do wprowadzenia delikatnych modyfikacji. Auta i obecne technologie dają nam bowiem możliwość dość precyzyjnego spersonalizowania ich wyglądu. Kierowcy bardzo chętnie korzystają więc z różnego rodzaju folii i nie tylko, by nieco ulepszyć wygląd swojego samochodu. Jednak czy można przyciemnić przednie szyby w samochodzie?

Przyciemnianie przedniej szyby w samochodzie – możliwości techniczne

Czy można przyciemnić przednie szyby w samochodzie? Z pewnością to pytanie zaświtało w głowach kierowców, którzy niejednokrotnie minęli auta z przednimi szybami, za którymi nie było widać zupełnie nic. Okazuje się, że techniczne możliwości przyciemnienia szyb w samochodzie jak najbardziej istnieją. Wykorzystuje się do tego folie zaciemniające, które powinny być naklejone po wewnętrznej stronie szyby. Oczywiście nie warto takiego zadania podejmować się całkowicie samodzielnie. Nie mają doświadczenia, a także odpowiednich narzędzi do wygładzenia folii, kierowcy wiele ryzykują. Przede wszystkim pomiędzy folią przyciemniającą, a powierzchnią szybko mogą powstać pęcherzyki powietrza, które nie tylko nie będą się estetycznie prezentować, ale dodatkowo sprawią, że widoczność kierowcy może zostać mocno ograniczona. Wybierają się jednak do specjalistów od przyciemniania szyb, możemy mieć swoistą pewność co do tego, że cały proces przebiegnie szybko z zachowaniem najwyższych standardów.

Przyciemniane szyby przedniej w aucie – czy jest dozwolone?

Chcąc całościowo odpowiedzieć na pytanie: czy można przyciemnić przednie szyby w samochodzie?, trzeba również uwzględnić to, co mówi o tym polskie prawo. Otóż istnieje możliwość przyciemnienia przedniej szyby, jednocześnie nie można w ten sposób ograniczyć widoczności dla kierowcy. W tym celu konieczne jest:

  • zastosowanie specjalnej folii przyciemniającej
  • folia musi być całkowicie transparentna po wewnętrznej stronie

Do przyciemniania przedniej szyby w samochodzie dedykowane są specjalne produkty. Są one wstanie nadać przyciemnienie szybie jedynie po stronie zewnętrznej, jednak nie będą jej one zaciemniać od strony wewnętrznej. W ten sposób efekt będzie uzyskany bez wpływu na przejrzystość szyby przedniej i widoczność jaka ona oferuje. Ważne jest wiec wybranie profesjonalnego zakładu, który takie usługi oferuje. Z pewnością specjaliści wiedzą, jakie parametry powinna mieć folia przyciemniająca do przedniej szyby.