Kiedy jest najlepszy czas na to, by odwiedzić Bali?

Często staramy się wyszukiwać niestandardowe miejsca wypoczynku, które nie do końca są dla każdego dostępne. Często wiąże się to z większą ceną, jednak nie każdego to odstrasza, bo loty na Bali są organizowane przez cały rok. To przepiękne miejsce, które zostanie w pamięci na zawsze. Postanowiliśmy sprawdzić to, jaki będzie najlepszy czas na odwiedzenie tej pięknej indonezyjskiej wyspy oraz jej zalet. Aby się o tym przekonać, zachęcamy cię do przeczytania naszego tekstu

Lot na Bali zimą? To jest możliwe!

Zdecydowana większość naszych rodaków jako czas na wakacje wybiera lato, ale jednak są osoby, które kalkulują odrobinę inaczej. Wylot na Bali poza sezonem na przykład w styczniu ma swoje uzasadnienie. Przede wszystkim ceny są odrobinę niższe, a przede wszystkim nie ma tak wielu turystów. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że cały archipelag Małych Wysp Sundajskich liczy ponad 4,3 mln mieszkańców.

Absolutnie nie ma żadnych problemów, aby udać się na tę piękną wyspę zimą. Jako, że lot zajmuje wiele godzin, to ceny również nie należą do najniższych. Oczywiście, kwestia dotyczy również momentu, w którym będziemy chcieli odwiedzić to miejsce, ale decydując się na wylot zimą, to cena za bilet w jedną stronę to około 800 zł, natomiast jest to też uzależnione od momentu, w którym kupujemy bilet i planujemy podróż. Nie ma większych problemów z dostępnością biletów, ponieważ siłą rzeczy większość osób ten czas spędza w domu i konkurencja o miejsce na pokładzie jest mniejsza

Co na nas czeka po przylocie na Bali?

Turyści decydują się na odwiedzenie Bali przede wszystkim ze względu na piękno tego miejsca. Na pierwszy rzut oka można zauważyć ogromną liczbę kapliczek i świątyń. Miejsce to jest głównie zamieszkane przez hinduistów (ok. 93%), natomiast nie zmienia to faktu, że miejsca kultu jak Pura Tanah Lot czy Pura Luhur Uluwatu robią wrażenie. Jest to architektura, która nie jest spotykana już w dzisiejszych czasach i oglądając te miejsca będziemy się raczej czuć jak w Chinach oglądając styl naszych przodków, aniżeli obecnie panujący w Europie.

Atrakcją, którą każdy turysta musi zobaczyć na Bali są tarasy ryżowe. Ryż jest najczęściej uprawianą rośliną, a drogi ryżowe zapierają dech w piersiach. Idealnie wpisują się w krajobraz Indonezji, a spacerując po nich z pewnością zobaczymy ciężko pracujących rolników. Istnieje możliwość zobaczenia zachodu słońca ze szczytu wulkanu, więc grzechem jest z niej nie skorzystać. Wejście na Gunung Abang (2151 m) może się okazać lekko męczące, ale widok zrekompensuje cały trud drogi pod górę. Moglibyśmy obdarzyć i ze 3 artykuły o miejscach, które warto zobaczyć na Bali, ale wymienimy jeszcze: Wodospad Sekumpul, Gili Trawangan czy Aquapark Waterbom.

Co z lotami na Bali latem?

Nie ma co ukrywać, Bali jest piękne, ale jednak latem jest to miejsce zbyt oblegane. Ludzie wykorzystują swój czas na urlop, by spędzić go w tym miejscu. Szacuje się, że w 2019 odwiedziło je 6,2 mln zagranicznych turystów. Będąc tam latem niemożnością jest niezauważenie, że korki na ulicach potrafią rozciągać się na kilka kilometrów, a miejsca atrakcji turystycznych są przepełnione. Sierpień i wrzesień to najcieplejsze miesiące na Bali ze średnią temperaturą w okolicach 29 stopni. Mimo wszystko, wakacje to zawsze czas odpoczynku, jednak lepszym rozwiązaniem jest pojechanie tam w inne miesiące.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie sobie lotu na Bali z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, chociaż analizując ofertę, to cena w lipcu wynosi ok. 2000 zł, co w porównaniu z lotem zimą jest niemałym kosztem.

Bali to idealne miejsce dla wypadu rodzinnego

Azjatycka kultura jest znacząco inna od naszej. Bali będzie miejscem, które idealnie sprawdzi się na wakacje dla całej rodziny, ponieważ dzieci będą mogły zobaczyć pewien zakątek świata, który nie jest dostępny dla każdego. Na pewno liczba atrakcji, które czekają na miejscu sprawiają, że będzie to podróż marzeń, o której pociechy będą opowiadać swoim kolegom i koleżankom w szkole jeszcze przez długie dni.

Najlepszym okresem na rodzinny lot na Bali będzie okres ferii zimowych, gdyż nie ma takiego natłoku turystów i ceny są odrobinę niższe niż w sezonie.

Co sprawia, że warto lecieć na Bali?

Loty na Bali są już czymś normalnym i choć nadal jest to egzotyka, to miejsce w którym każdy chciałby być. Ogromna ilość atrakcji, świetna pogoda i mnogość zabytków – to główne powody, dla których warto polecieć w to ten region świata.